Masarykova vatra 2022

V sobotu 17. září 2022 se uskutečnila tradiční vzpomínková akce „Masarykova vatra“, tentokrát při příležitosti 85. výročí úmrtí T. G. Masaryka.


Masarykova vatra se tradičně koná u příležitosti výročí úmrtí prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. Tradice zapalování Masarykovy vatry má v Lánech své kořeny již v březnu 1935. Tradici přerušila druhá světová válka a následné období totality. K jejímu obnovení došlo až v roce 2001. Od tohoto roku se ale již koná pravidelně. Akci pořádá Muzeum T. G. Masaryka v Lánech, Sbor dobrovolných hasičů T. G. Masaryka Lány a obec Lány.

starosta OSH Rakovník Z. Ledvinka se Masarykovy vatry zúčastnil s Václavem Liškou, vedoucím Ústřední odborné rady historie a muzejnictví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *