Zabezpečení valných hromad – formuláře

Upozorňujeme na platné informace k zajištění Valných hromad Sborů dobrovolných hasičů za rok 2019, které musí být ukončeny nejpozději do 31. ledna 2020. Vzhledem k tomu že rok 2020 je volební, je nutné zvolit výbor Sbor dobrovolných hasičů (starostu sboru, náměstky starosty sboru, členy výboru, členy jednotlivých rad atd).

Dle § 25 zákona se spolkového rejstříku zapisuje statutárního zástupce – starosta Sboru dobrovolných hasičů, řádně zvolený Valnou hromadou SDH.  Vzhledem k tomu že se uvádí den vzniku a zániku této funkce, je nutné, aby všechny sbory doložili na OSH Kolín i dokumenty, potvrzující platnost či aktualizaci těchto údajů. A to jak při znovuzvolení dosavadního starosty sboru, tak i při volbě nového starosty sboru.

Veškeré doklady je nutné v řádném termínu odevzdat do 31. ledna 2020 na OSH Rakovník. Upozorňujeme, že mnohé formuláře byly aktualizovány, nepoužívejte tedy ty z předchozích let. Platné vzory naleznete níže.

Zpráva o valné hromadě SDH  ZDE
– odevzdává každé SDH

Zápis do spolkového rejstříku
– Čestné prohlášení k výkonu funkce společně se souhlasem zapisované osoby do spolkového rejstříku ZDE
– Výpis valné hromady sboru, na které k volbě došlo ZDE
– odevzdává každé SDH

– OSH Rakovník následně zajistí jejich předání ke zpracování

Hlášení o činnosti Sboru dobrovolných hasičů za rok 2019 ZDE
– odevzdává každé SDH

 

Příloha k registračnímu listu – ZDE
– odevzdává každé SDH

 

Upozorňujeme také na povinnost uhradit členské příspěvky za rok 2020 v řádném termínu, tj. do konce února 2020 převodem na bankovní účet OSH: 2732221/0100.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *