Námětové cvičení 5. okrsku

Dne 26. září 2020 proběhlo na hřišti ve Hvozdě a přilehlém lese námětové cvičení sborů dobrovolných hasičů sdružených v 5. okrsku, které se konalo v součinností s Policií ČR a které zorganizoval SDH Hvozd.

Předmětem cvičení bylo pátrání po pomatené osobě, která se ztratila v lese mezi obcí Hvozd a osadou Žďáry. Pátrání řídil pátrač z Územního odboru PČR Rakovník. V každém z pěti družstev dobrovolných hasičů byl jeden policista vybavený vysílačkou s GPS. Pátrání podpořil vrtulník z Letecké služby PČR. Spojení mezi policisty, vrtulníkem a řídícím štábem zajišťoval spojař ÚO PČR Rakovník

Po cca dvou hodinách pátrání v těžko prostupném terénu, které ztěžoval vytrvalý déšť, byla pohřešovaná osoba nalezena a dopravena zpět do obce Hvozd.

Po ukončení cvičení bylo v místním pohostinství provedeno jeho vyhodnocení vedoucím Územního odboru PČR Rakovník, vedoucím stanice HZS Rakovník a starostou 5. okrsku SDH. Cvičení bylo ze všech zúčastněných stran hodnoceno velice kladně.

Poté následovalo zasloužené občerstvení účastníků a organizátorů cvičení.

Součinnostního námětového cvičení se zúčastnilo:

54 dobrovolných hasičů z obcí Hvozd, Panoší Újezd, Malinová, Krakov a Krakovec

7 policistů a 1 občanský zaměstnanec z Územního odboru PČR Rakovník

3 policisté z Letecké služby PČR

2 hasiči z HZS Rakovník

Celkem 67 účastníků cvičení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *