soutěže

Květen patřil okresním kolům soutěží všech kategorií. V sobotu 13. května zápolila nejmenší hasičata v kategorii přípravka v Lubné – zvítězilo družstvo Lužná, před Skryjemi a Rynholcem. Pátek a sobota 26.-27. května soutěžily děti v kategoriích mladší a starší v II. kole hry Plamen okresu Rakovník. V kategorii mladší zvítězili závodníci ze Skryj a v kategorii starší SDH Lužná. V páteční podvečer 2. 6. ve sportovním areálu při III. ZŠ v Rakovníku zahájili hasičský víkend dorostenci jednotlivci – na krajské kolo v Kutné Hoře postoupili Kamila Řezáčová (Hřebečníky), Kateřina Veverková (Kolešovice), Eliška Paulová (Hřebečníky), Patrik Panoch (Senec), Michal Špaček (Skryje) a Ondřej Kočí (Třtice). Sobota pak patřila I. kolu soutěže dospělých v požárním sportu – mezi ženami i muži zvítězily týmy z SDH Lužná a budou náš okres reprezentovat na krajském kole v Kolíně. Neděle pak patřila 15. ročníku Luženské šedesátky, která se poprvé uskutečnila na tartanové dráze.